Hikayemiz – BiKutu

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo

Hikayemiz

Her şey uzun zamandır kullandığımız sıvı sabun ve şampuanların cildimizi kuruttuğunu fark etmemizle başladı.

Özellikle bu durum pandemi döneminde daha da artmıştı. Çünkü sürekli elimizi yüzümüzü yıkamak durumundaydık ve her yıkama bize hijyen sağlıyor fakat cilt kuruluğu olarak geri dönüyordu. Kaçınılmaz bir kısır döngüdeydik. Bunun bir çözümü olmalıydı.

Türkiye de yaşadığımız için kadim bir kültür ve verimli topraklar cenneti olan Anadolu'ya sahiptik. Bunun mutlaka burada bir çözümü vardır diye düşündük ve doğru yoldaydık.

Geçmişte her şey doğaldı. Yapay ürünler ve kimyasallar yoktu. Günümüzde olduğu gibi yapay ve kimyasal ürünler istilası altında değillerdi. Kimse böyle bir dayatmaya maruz kalmıyordu. 

Yaptığımız araştırmalarda katı sabunu en kaliteli zeytinyağı ile üretirsek bu konuda oldukça sağlıklı bir yol alacağımızı fark ettik. Çünkü Zeytinyağı cildi besleyen bir gıdadır. En kaliteli Zeytinyağı Anadolu da Ege bölgesinde üretiliyordu. Bu bölge gerçek bir zeytin cennetidir. Geldiğinizde her biri yüzlerce yaşında binlerce zeytin ağacı ile karşılaşırsınız 

Sadece kaliteli bir zeytinyağı tek başına yeterli olmayacaktı. Bunu en doğal ortamda üretmeliydik Yoksa piyasada satılan fabrikasyon ürünlerden farkımız kalmayacaktı. Ve bunu bir odun fırını ile çözümlemek harika bir fikirdi. Evet yanlış okumadınız sabunlarımız tamamen odun fırınında üretiliyor ve ambalajlama dahil son ana kadar el yapımıdır.

Buda yetmezdi. Kokumuz muhteşem olmalıydı. O kadar muhteşem olmalıydı ki el, yüz yıkamak ve banyo yapmak için sürekli sabırsızlanmalıydık.

Bunun için en muhteşem esansları kullandığımızdan emin olabilirsin. Doğru esanslara ulaşmak için oldukça uzun süren araştırmalar yaptık. Tüm alerjik riskleri bertaraf etmeliydik. 

Ve bu şekilde sabunlarımızın muhteşem kokusu en iddialı olduğumuz yönlerden biri oldu. Emin ol sabunu elinizden bırakmak istemeyeceksin. Kim bilir belki de başucunda tutacak ve yanında uyumak isteyeceksin.

Ürettiğimiz sabunları uzun süredir kullanıyoruz ve dostlarımızla paylaşıyoruz. Hepimiz cilt kuruluğundan kurtulduk. Her gün defalarca elimizi yüzümüzü yıkamamıza rağmen cildimiz yumuşacık pamuk gibi. Özellikle pandemi döneminde her zamankinden daha fazla hijyene ihtiyacımız olduğu için bu harika bir durum oldu.

İsmimizi BiKutu koyduk. Mis kokulu doğal sabunlarımızı çok beğeneceğini düşündüğümüz için sabunlarımızı sana çoklu kutularda ulaştırmak istedik. Atmaya kıyamayacağın şık kutularımızda farklı varyasyonlar oluşturduk  

Şimdi bu yaşadığımız muhteşem deneyimi senin de yaşamanı istiyoruz.

Sağlıklı günler…